Аскольд ЛозинськийПрезидент Всесвітнього конгресу українців Аскольд Лозинський заявив, що ініціюватиме подачу позову в Європейський суд з прав людини проти лідера КПУ Петра Симоненка, прем'єр-міністра Віктора Януковича і віце прем'єра Дмитра Табачника.

Він звинувачує їх у наклепу по відношенню до командуючого ОУН-УПА Роману Шухевичу. За словами Лозинського Симоненко і Табачник заявляли в пресі, що Україна не повинна шанувати пам'ять людини, яка отримала із рук Гітлера два «Залізних Христа».

Лозинський також зазначає, що позов буде стосуватися всього Кабміну і прем'єра, оскільки віце-прем'єр є членом уряду.

Юрист ІМІ Роман Головенко прокоментував повідомлення наступним чином: «Діти Шухевича мають право на відповідний позов згідно до цивільного кодексу України, але Європейський суд з прав людини приймає до розгляду лише ті заяви, справи по яких були розглянуті національними судами. Тому позов Юрія і Марії Шухевичів, якщо вони підтримують ініціативу Аскольда Лозинського, очевидно розглядатиме український суд. Щодо того чи буде відповідачем у справі Кабмін, то це залежить від того чию позицію у своїх заявах висвітлював Дмитро Табачних: свою особисту чи Кабінету і чи робив він цю заяву при виконані службових обов'язків.»

Джерело:http://imi.org.ua/

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ