Шевченко Сергій

22 серпня, під час ІІІ Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку було оголошено цьогорічних лауреатів премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності. Премія присуджується у чотирьох номінаціях: за найкращу публікацію у друкованих ЗМІ, за найкращі твори у телевізійній та радіомовній сфері та за найкращу наукову роботу в інформаційній сфері.

У першій номінації («За найкращу публікацію у друкованих засобах масової інформації») лауреатом став, зокрема, Сергій Шевченко, головний науковий співробітник (відповідальний редактор) редакції науково-практичних видань Інституту оперативної діяльності та державної безпеки.

Сергієві Шевченку присуджено премію за документально-публіцистичну книжку «Архіпелаг особливого призначення» (видавництво «Фенікс», 2006 рік), в якій ідеться про соловецькі табори і їхніх в'язнів - Леся Курбаса, Мирослава Ірчана, Ґео Шкурупія та інших, а також деякі українські «таємниці» колишнього СРСР (Чорнобиль в архівах КДБ, скарби Києво-Печерської лаври, Голодомор).

КМО «Меморіал» ім.В.Стуса щиро вітає Сергія. Бажаємо й надалі натхнення і можливостей для реалізації своїх наукових та творчих ідей.

Довідка:

Премія імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності присуджується щороку авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Твори мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Премії.

Премія присуджується щорічно до дня народження Івана Франка - 27 серпня у розмірі двох тисяч гривень кожна за рахунок коштів, передбачених на цю мету в державному бюджеті.

Сергій Шевченко (1960), народився в Краматорську на Донеччині. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка 1982 року. Працював газетярем, керівником прес-центру Управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області. З 1999 року - заступник начальника Редакції СБ України, співробітник наукової установи, відповідальний редактор науково-практичних видань. Полковник. Член Національної спілки журналістів України і наглядової ради Всеукраїнського благодійного фонду "Журналістська ініціатива". Член редколегії науково-документального тритомника "Остання адреса. До 60-річчя соловецької трагедії" (1997-1999), учасник пошукових експедицій на Півночі Росії. Режисер і сценарист документальних телефільмів, упорядник, редактор низки видань, автор книжок "Українські Соловки" (2001), "Архіпелаг особливого призначення" (2006) та ін. Переможець у конкурсах професійної майстерності Національної спілки журналістів України (2003), ВБФ "Журналістська ініціатива" (2004-2007), "Срібне перо" (2006). Лауреат Премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності. Заслужений журналіст України (2007).

Статті С.Шевченка: http://www.solovki.ca/books_and_articles/ukr_solovki_450.htm

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ