Президент України Віктор Ющенко дав інтерв'ю для документального фільму «Свіча Джеймса Ернеста Мейса».

Як повідомляє прес-служба Президента, у ході розмови Віктор Ющенко поділився своїми спогадами про особисті зустрічі з Джеймсом Мейсом, який одним із перших почав публічно давати системну і чітку оцінку Голодомору 1932 - 1933 років.

Глава держави нагадав, що саме Джеймс Мейс запропонував ідею вшановувати пам'ять жертв Голодомору свічкою на вікні.

Президент зробив акцент на відданості американського дослідника цій проблематиці. «Якщо ти торкнувся теми Голодомору, незалежно від того, яка нація тебе народила, ти вже стаєш наполовину українцем», - сказав Віктор Ющенко.

«Сьогодні я сказав би йому обов'язково, що він став українцем, і подякував би йому від імені Української нації за те, що він зробив», - такими словами Президент України оцінив спадок і особисту роль американського історика.

Віктор Ющенко також відзначив внесок Джеймса Мейса як викладача, ідеї якого сформували у студентів нові цінності та інше осмислення цієї трагедії української історії.

Довідка. Документальний фільм продюсерської агенції «Стожари» «Свіча Джеймса Ернеста Мейса» вийде на телеекрани до березня 2008 року. Презентація стрічки відбудеться 18 лютого.

Автори фільму проводять інтерв'ю з відомими українцями: політиками, істориками, громадськими діячами, які розповідають про трагедію України, дають оцінку подіям 1932-1933 років та згадують Д. Мейса.

Документальний фільм створюється на виконання Розпорядження Президента України Віктора Ющенка №1260 від 2 грудня 2005 року та за підтримки Міністерства культури і туризму. Також на початковому етапі створення фільму підтримали Микола Жулинський та Євген Сверстюк.

http://www.telekritika.ua/news/2008-01-18/36014

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ