ЮщСьогодні реваншистські елементи, витягнувши зі смітника історії перетлілий мотлох з біркою "жовтнева революція" знову закликають до ліквідації української державності, з піною на устах тавруючи українських націоналістів і прославляючи вождів "найгуманнішої комуністичної партії". Все це нагадує обряд викликання демонів вперемішку з танцями на кістках померлих. Проте до минулого, глорифікованого комуністами і тричі проклятого мільйонами українців, вороття немає. І в цьому - найвища історична справедливість.

2 листопада в Києві біля пам'ятника замордованого більшовиками митця Леся Курбаса пройшов багатолюдний мітинг, присвячений вшануванню пам'яті жертв Великого терору 1937-1938 років, зокрема розстріляних у ці осінні дні 1937 року (з нагоди 20-річчя "Октября") в урочищі Сандармох на півдні Карелії представників української наукової, мистецької та політичної еліти (так званого «Соловецького етапу»). В цьому році, окрім представників громадських організацій, вшанувати світлу пам'ять жертв комунізму прибули найвищі державні посадовці, зокрема Президент України Віктор Ющенко, керівник Уряду Віктор Янукович, очільник Києва Леонід Черновецький, голова РНБО Іван Плющ, які поклали квіти до підніжжя пам'ятного знаку.

У своєму виступі Президент України зазначив:

"Сталінізм нищив Україну з особливою ретельністю і масштабністю. Ці втрати - непоправні. На нашій землі здійснювалося планомірне знищення українства. Першою мішенню стали державні та інтелектуальні лідери народу, які були творцями і носіями ідей державності 1917-18 років.

Другий тотальний і вбивчий удар було завдано по національній першооснові - українському селянству, яке споконвіку берегло генетичний код нації.

Третій удар завдано у серце. Так було знищено творчу еліту і духовенство, наше зростаюче європейське культурне відродження.

Три перших кола пекла. Мільйони жертв. Підтятий під корінь народ. Розстріляна нація. Тут, біля пам'ятника жертвам репресій ми вшановуємо всіх невинно загиблих співвітчизників і кожну жертву геноциду, здійсненого проти нашого народу.

Злочини сталінізму не мають і не можуть мати прощення. Історична справедливість, пам'ять та істина про долю невинних людей повинна бути відновлена. Злочини тоталітарного комуністичного режиму, серед яких Голодомор 1932-33 років і Великий терор 30-х років, повинні бути повною мірою засуджені міжнародним співтовариством. Це - обов'язок усіх держав, політичних і громадських сил, які сповідують цінності демократії", - підкреслив Президент. "Україна закликає об'єднати зусилля для вшанування пам'яті жертв репресій, відкриття архівів і достеменного з'ясування масштабу вчинених злочинів, визнання свідомого характеру нищення наших націй, проголошення чіткої політичної оцінки засудження винуватців терору і гарантування належної підтримки жертвам репресій, які дожили до нашого часу.

Ми повинні чітко і категорично виступити проти цинічних спроб виправдати ідеологів та організаторів політичних репресій.

Ми зобов'язані очистити нашу землю від тоталітарних знаків і пам'ятників злочинцям, які були причетні до знищення мільйонів українців.

Я підписав указ на підтримку людей, які пережили комуністичні репресії. Допомога цим людям має бути загальнодержавною.

Вітаю рішення Київської міської ради про присвоєння одному з проспектів столиці імені Леся Курбаса. По всій нашій державі ми повинні увічнити імена геніїв, героїв і мучеників нашого народу.

Справа відновлення справедливості стосовно жертв репресій є святою. Сторонніх немає. Ми зобов'язані вічно берегти пам'ять про наші великі жертви, знати їхні причини і твердо дбати, щоб минулі трагедії ніколи не повторилися". Слова Президента України, над якими варто не лише задуматися, це - настанови до безпосереднього виконання, на цьому наголошували довголітній політв'язень Василь Овсієнко, голова "Меморіалу" Лесь Танюк, нащадки і родичі замордованих комуністичним режимом, зокрема донька президента УГВР Наталя Осьмак.

Квіти, вогники свічок, схилені стяги, звуки кобзи... і вічна пам'ять мільйонам співвітчизників, вічна ганьба і прокляття комуністичним людожерам.

Віктор Рог

Помилка? Виділіть мишкою і настисніть Ctrl+Enter

Система Orphus

Розсекречена
site_index_banner
С
  • екскурсії по музейних експозиціях “Меморіалу”;
  • перегляд відеоматеріалів з історії репресій в Україні, історії України, художніх тематичних фільмів тощо;
  • виїздні виставки “Забуттю не підлягає...” (плакатний варіант, за домовленістю);
  • виїздні екскурсії до Биківнянських поховань під Києвом (місце масових розстрілів 1937-1941 років)
  • копіювання електронних відео- і аудіоматеріалів за домовленістю.

Перегляд експозицій, екскурсії та демонстрація фільмів БЕЗКОШТОВНІ